O nas

9 kwietnia nastąpiło oficjalne otwarcie nowej Kawiarni Artystycznej pod tajemniczą nazwą DeCaffencja, której motto brzmi „Dla wszystkich starczy miejsca”. Tygodnie wytężonej pracy opłaciły się. Sala nabrała klimatu, a przede wszystkim powiększyła się o scenkę dla artystów mających w niej regularnie występować i komfortową kanapę.


Właściciele, Państwo Tomasz i Marta Orzechowscy, zadbali o wysoki poziom inauguracji, zapraszając znanego z zespołu VOX Dariusza Tokarzewskiego oraz lokalnych muzyków: Mariusza Materę, Krzysztofa Jasiuka i Bartka Kazimierczaka. Frekwencja dopisała, sala po prostu pękała w szwach.

Rozpoczął Dariusz Tokarzewski, śpiewając znane utwory autorów polskich i zagranicznych, takich jak Tadeusz Woźniak, Bułat Okudżawa czy Eric Clapton. Jak zwykle ujął chełmską publiczność pięknymi balladami i znakomitą grą na gitarze. W dalszej kolejności program zaprezentował Mariusz Matera przy znakomitym akompaniamencie Krzysztofa Jasiuka. Można było posłuchać pięknych ballad w ich interpretacjach. Publiczność reagowała bardzo żywiołowo, o czym można się przekonać z załączonego zapisu video. Do Darka, Mariusza i Krzysztofa dołączył Bartek Kazimierczak na gitarze i harmonijce.

Posypały się takie utwory jak „Knocking on heavens door”, „No woman no cry”, „LeDeCaff-014t it be” czy „Laila”. Oczywiście nie obyło się bez wspólnego śpiewania z widownią. Na zakończenie emocje sięgnęły - można by rzec - sufitu, kiedy na scenę zupełnie niespodziewanie wtargnął wielbiciel bluesa Damian Miechowicz, rozpoczynając muzyczny dialog na harmonijce ustnej. Muzycy brawurowo wykonali „DeCaffencja blues”, utwór napisany specjalnie na tę okazję przez Bartka. W ten oto sposób dobiegł końca niezwykły, pierwszy muzyczny wieczór w DeCaffencji. Mamy nadzieję wraz z właścicielami, że nowe miejsce zagości na stałe na muzycznej mapie naszego miasta.

Do zobaczenia w DeCaffencji