image
Czerwony Tulipan - koncert Zapraszamy na koncert! 4 czerwca 2017, godz.19.00. Bilety 35 zł. do nabycia w barze!

Zieloni w DC

ZESPÓŁ ZIELONI – DeCaffencja 11 października, godz. 20.00, bilety 7 zł

Zespół własnymi słowami opisuje się następująco: „Jesteśmy Zieloni. Zieloni tylko z nazwy, bo każdy z nas od lat żyje muzyką. Nasz band,scala indywidualności, które łączy jeden wspólny mianownik - miłość do szeroko pojętej muzyki rockowej. Muzyka to nasza pasja, dlatego wszelkie występy są dla nas nieskrywaną przyjemnością.“


W obszernym programie koncertowym zespół prezentuje odcienie rocka - od bluesa, poprzez lata 70 (the Doors, Pink Floyd, Hendrix), funk, aż po bardziej współczesne klimaty muzyczne. Zdecydowana gratka dla fanów dobrze pojętego rockowego grania.

 

 

 


Podstawowy skład zespołu to:

Kasia Kłosowska (voc) - od lat związana z muzyką. Śpiewa, pisze teksty, gra na gitarze, aranżuje wokale. Zaangażowana w organizację krasnostawskich koncerto-jamów w klubie Oktagon oraz Chatka Blues Festiwal w Lublinie. Miłośniczka pracy studyjnej i realizowania absurdalnych reklamowych pomysłów.


Damian “damianos“ Chabros (git, voc) – finalista wielu ogólnopolskich konkursów gitarowych, współautor podręcznika „wojny gitarowe 2011“, producent muzyczny, właściciel studia nagrań, autor tekstów a także wokalista zespołu Zieloni

Kacper Różański (bas) – weteran rockowych scen, współpracujący z wieloma zespołami, z powodzeniem koncertował poza granicami Polski, m.in. w Londynie. W zespole Zieloni grając na basie napędza groove'ową pracę sekcji rytmicznej.

Oskar Bukała (perkusja) – wraz z Kacprem tworzy rytmiczną podstawę zielonej machiny. Często występuje w formule Live Act. Choć z pozoru jego kolor skóry jest biały, jednak w głębi duszy musí czuć się afroamerykaninem – tak przynajmniej można wywnioskować z energii jaka płynie z zestawu perkusyjnego podczas gry Oskara.

Przemysław Mika (piano, bas) – multiinstrumentalista, autor muzyki i tekstów, prowadzi własne studio muzyczne. Współpracował z wieloma zespołami z pogranicza rocka i popu, z występami zjeździł kraj od gór po morze. W „zielonych“ odpowiada głównie za fundament harmoniczny oraz smaczki aranżacyjne.

 

Premierowy singiel Zielonych pod tytułem "weekend" był wybrany do udziału w konkursie "Przebojem na antenę 2013", jest emitowany w rozgłośniach lokalnych i internetowych.